Higiena akcesoriów intymnych

 

 

Jak zapewne zauważyłeś akcesoria erotyczne wykonane są różnych materiałów. Do najpopularniejszych należą:

- silikon
- żel
- guma
- stal nierdzewna
- plastik
- szkło

W jaki sposób dbać o zabawki intymne i co zrobić abyśmy mogli cieszyć się nimi przez dłuższy czas?

Na samym początku musisz dowiedzieć się z jakiego tworzywa zrobiony został produkt, który nabyłeś aby móc się nim odpowiednio zająć przed i po zabawie.

Urządzenia zawierające w sobie układ elektryczny/elektroniczny

Jeżeli zabawka posiada w sobie akumulator (ładowanie odbywa się poprzez podłączenie specjalnego zasilacza do gniazdka sieciowego lub poprzez podłączenie kabelka USB do komputera) ABSOLUTNIE NIE WOLNO używać jej podczas trwania ładowania! Zostawmy przedmiot w spokoju aż akumulator naładuje się całkowicie. Nie wolno również dopuszczać do ładowania w pomieszczeniach wilgotnych i wszędzie tam, gdzie gadżet może mieć styczność z wodą.

Jeżeli zabawka jest podłączana bezpośrednio do prądu i tylko w taki sposób możemy jej używać to BEZWZGLĘDNIE należy przestrzegać instrukcji obsługi dołączonej przez producenta. W tym przypadku również ABSOLUTNIE nie wolno pozwolić na kontakt gadżetu z wodą i wilgocią.

Zabawki działające na baterię również potrzebują specjalnego traktowania - pamiętajmy aby używać ich tylko z bateriami szanowanych marek, a podczas ich wymiany włożyć nowy komplet (nie mieszamy "starych" baterii z nowymi).

Pomimo, że większość urządzeń dostępnych na rynku jest wodoodpornych nie należy zanurzać ich całkowicie w wodzie! Akcesoria wodoodporne doskonale sprawdzą się przy zabawach z dużą ilością lubrykantów i pod prysznicem, jednakże nie są wodoszczelne co wyklucza je z igraszek w wannie.


Akcesoria wykonane z silikonu

Należy umyć w wodzie z dodatkiem płynu do higieny intymnej lub użyć preparatu do czyszczenia zabawek erotycznych, i pozostawić do wyschnięcia. Nie używać suszarki, ani nie kłaść zabawki na kaloryferze. Pozwólmy naszej zabawce wyschnąć w temperaturze pokojowej. Akcesoriów wykonanych z silikonu nie wolno używać z lubrykantami posiadającymi w swoim składzie silikony.

Akcesoria wykonane z żelu

Należy umyć w wodzie z dodatkiem płynu do higieny intymnej lub użyć preparatu do czyszczenia zabawek erotycznych, i pozostawić do wyschnięcia. Nie używać suszarki, ani nie kłaść zabawki na kaloryferze. Pozwólmy naszej zabawce wyschnąć w temperaturze pokojowej. Akcesoriów wykonanych z żelu nie wolno używać z lubrykantami posiadającymi w swoim składzie silikony.

Akcesoria wykonane z gumy

Należy umyć w wodzie z dodatkiem płynu do higieny intymnej lub użyć preparatu do czyszczenia zabawek erotycznych, i pozostawić do wyschnięcia. Nie używać suszarki, ani nie kłaść zabawki na kaloryferze. Pozwólmy naszej zabawce wyschnąć w temperaturze pokojowej. Akcesoriów wykonanych z gumy nie wolno używać z lubrykantami posiadającymi w swoim składzie silikony.

Akcesoria wykonane z plastiku

Można umyć w wodzie z dodatkiem płynu do higieny intymnej, mydła lub innego preparatu czyszczącego, a następnie wysuszyć np. ręcznikiem.


Akcesoria wykonane ze stali nierdzewnej

Można umyć w wodzie z dodatkiem płynu do higieny intymnej, mydła lub innego preparatu czyszczącego, a następnie wysuszyć np. ręcznikiem.

Akcesoria wykonane ze szkła

Można umyć w wodzie z dodatkiem płynu do higieny intymnej, mydła lub innego preparatu czyszczącego, a następnie wysuszyć np. ręcznikiem

 

Musimy pamiętać, aby zabawek wykonanych z silikonu, żelu i gumy nie myć w wodzie z mydłem ponieważ może to spowodować uszkodzenie materiału z jakiego są wykonane, oraz powstawanie klejącej warstwy. Nie należy wystawiać ich na działanie promieni słonecznych i ciepła.

Należy bezwzględnie wyczyścić zabawkę jeżeli używaliśmy jej do zabaw analnych i mamy ochotę na zmianę miejsca. Unikniemy w ten sposób nieprzyjemnych sytuacji.


Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

P: Mam żel poślizgowy, który w składzie zawiera niewielką domieszkę silikonów, czy mogę ich używać z akcesoriami intymnymi?
O: Nawet niewielka ilość silikonów w składzie lubrykantu może uszkodzić taki materiał jak silikon, żel czy gumę. Po pewnym czasie mogą pojawić się pęknięcia lub dziurki w tworzywie, dlatego podczas zabaw lepiej zaopatrzyć się w lubrykant na bazie wody.

P: Za późno! Do czyszczenia mojej zabawki użyłem wody z mydłem i wszystko się lepi. Co mogę zrobić?
O: Spróbuj parę razy wyczyścić zabawkę w wodzie z dodatkiem płynu do higieny intymnej lub spryskaj ją preparatem do czyszczenia gadżetów erotycznych. Po paru takich sesjach przedmiot powinien wrócić do pierwotnego stanu.

P: Czy muszę umyć zabawkę, jeżeli otrzymałem ją w zapieczętowanym pudełeczku?
O: Ze względu na zachowanie 100% higieny radzimy wyczyścić zabawkę nawet w przypadku otrzymania jej w szczelnie zamkniętym pudełku.

P: Na moim masturbatorze jest jakiś biały proszek. Co mam zrobić?
O: Ten biały proszek to puder. Dzięki niemu materiał nie klei się i zachowane zostają walory zabawki. Puder jest w 100% nietoksyczny.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania