Rodzaje korków analnych

1. Korki klasyczne

Trzy pierwsze pozycje powinny przypaść do gustu w szczególności osobom początkującym. Sposób aplikacji jest szybki, prosty i przyjemny. Oczywiście możemy znaleźć i większe korki w podanych kształtach ale chciałam, aby ten wpis pomógł również tym mniej doświadczonym osobom.

Im dalej w las tym ciemniej, więc jeżeli swoje pierwsze przygody analne masz dawno za sobą możesz spokojnie ominąć tę część :)

1. Startery

Kształt stożkowy, zwężający się ku górze. Mają umożliwić jak najbardziej bezbolesną aplikację i dlatego polecam je wszystkim, którzy boją się rozpoczęcia przygody z gadżetami analnymi. Minusem takich korków jest to, że ponieważ ich średnica u podstawy jest niewiele większa od nóżki mogą łatwo się wysunąć. Im większa jest różnica średnic między częścią wsadową, a nóżką tym ryzyko wysunięcia się korka maleje.

Moja rada: jeżeli boisz się, a chcesz zacząć przygodę z butt plugami wybierz max. średnicę 2,5cm. 
Jeżeli masz już za sobą pierwsze dupkowe przygody celuj w korasy 2,8-3,5cm średnicy. 
Zwróć uwagę aby stoper był duży, minimalizuje to ryzyko wsunięcia się korka wgłąb odbytu.

2. Stożki

Podobne do starterów ale różnica średnic między nóżką, a częścią wsadową jest bardziej zauważalna. Dlatego też stosuje się je przede wszystkim w większych gabarytowo zabawkach. Fioletowy korek z grafiki powyżej jest jednak bardzo malutki i idealnie nadaje się dla osób totalnie początkujących, tak więc można znaleźć i mniejsze koraski posiadające kształt stożkowy.

Od starterów różnią się również tym, że ryzyko wypadnięcia z doopki jest mniejsze, a zabawka w większości przypadków doskonale trzyma się na miejscu.

3. Drop/Krople

Jak można się domyślić mają kształt kropli i łagodnie zwężają się ku górze. Jeden z najpopularniejszych rodzajów korków. Tutaj również występują różnice w wielkościach. Ich aplikacja jest trudniejsza, niż w przypadku stożków. Mniejsze rozmiary powinny jednak sprawdzić się u osób początkujących, aczkolwiek posiadających już pewne doświadczenie.

Moja rada: jeżeli się boisz, a podobają Ci się korki z kryształkiem to staraj się wybierać zabawki o kształcie podobnym do złotego korka z czerwonym oczkiem jak na grafice powyżej. Dzięki wydłużonej formie aplikacja będzie mniej kłopotliwa.

4. Bulb/żarówka

Ten kształt zaliczam również do "klasycznych" ale nie polecam go osobom początkującym. Takie korki trudno szybko i bezboleśnie zaaplikować. Zapewniają efekt rozpychania od samego początku ponieważ część posiadająca największą średnicę znajduje się na  samej górze zabawki.

5. Tuba/penis

Są to zabawki, które nadają się w większości przypadków do "nasiadywania" lub peggingu. Trudno jest je nosić w sobie, ponieważ ze względu na regularną formę lubią wypadać z dupki. Niektóre z nich mają przyssawkę i raczej służą jako dildo analne, niż typowy korek.

Moja rada: jeżeli lubisz zabawki do nasiadywania, wybierz albo coś sztywnego z przyssawką albo ciężki, szklany korek. Umożliwi to szybszą penetrację. Zbyt elastyczna zabawka może być kłopotliwa przy bardziej hardkorowych akcjach.

Jeśli interesuje was pegging to również nie wybierajcie zbyt elastycznych zabawek, oraz takich wykonanych ze szkła lub metalu. Będą po prostu za ciężkie i toporne w obsłudze.

Pierwszy raz z dildo? Do powolnej, sensualnej penetracji polecam gadżety elastyczne i niezbyt długie. Jeżeli to będzie Twój pierwszy raz możesz również użyć wąskiego dilda wykonanego ze szkła. Nie jest to, co prawda giętka zabawka ale jego śliska powierzchnia pozwoli na szybką i bezbolesną aplikację (oczywiście przy zastosowaniu lubrykantu).

6. Kula/Globe

Coś dla zaawansowanych użytkowników :)!

Kulkowe korasy będą idealną alternatywą dla kropli. Mocny opór czuć od początku aplikacji, oraz w trakcie wyciągania gadżetu. Wąska nóżka w połączeniu z okrągłą formą sprawiają, że zabawka powinna utrzymać się na miejscu przez dłuższy okres czasu. 

7. Tower/wieża

Są to akcesoria służące do rozciągania dupki i w większości również do nasiadywania. Przeważnie ciężkie i posiadające przyssawkę. Warto wybierać zabawki dość sztywne, z krótką nóżką tak aby trzymały się na miejscu podczas analnych wojaży :D. Gadżet z prawej można potraktować bardziej jako sondę, niż korek ponieważ jej elastyczność oraz długa nóżka mogą uniemożliwiać sprawną aplikację.

2. Korki funkcyjne

Grupa zabawek analnych, których dziwne kształty wprawiają w osłupienie osoby rozpoczynające zabawy z tego typu akcesoriami. W ostatnich latach namnożyło się ich całkiem sporo, a wciąż rozwijający się przemysł erotyczny zaskakuje nas coraz to nowymi formami. Nie dziwi mnie więc, że trudno się w tym wszystkim połapać.

1. Rozporowe/anchor

Korki rozporowe należy najpierw mocno ścisnąć, a dopiero później wprowadzić do odbytu. Dzięki temu uzyskujemy efekt rozpierania, przy jednocześnie łatwiejszej aplikacji. Gadżety tego typu polecam użytkownikom zaznajomionym z analnymi zabawami. Nie nadają się dla osób początkujących. Wyjątkiem mogą być rozporówki wykonane z żelu, w których efekt rozpierania jest nieporównywalnie mniejszy niż w przypadku korków wykonanych z silikonu. 

2. Rozporowe w wersji dla początkujących

Nazwałabym je raczej "ściśliwymi" lub "dziurasami" :D ale tutaj też odczuwalny będzie delikatny rozpór. Łatwiej je zaaplikować, niż pełny korek o podobnej średnicy. Dodatkowo takie gadżety wykonane są z silikonu więc dużo łatwiej je utrzymać w czystości, niż klasyczne anchory wykonane z materiału żelowego. Idealne na początek przygody z gadżetami rozporowymi.

3. Do noszenia na co dzień

Anatomiczne korki z długą nóżką. Stworzone specjalnie dla wielbicieli dłuższego noszenia przy jednoczesnym zachowaniu wygody. 

Pierwszy i ostatni gadżet ze zdjęcia dedykowany jest mężczyznom ze względu na pierścień, który można założyć na penisa lub jądra. Pełni on również rolę stopera i trzyma wszystko na swoim miejscu.

Środkowy butt plug sprawdzi się dobrze zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet. Niewielki stoper jest niemalże niewyczuwalny podczas noszenia i zapobiega wsunięciu się zabawki wgłąb doopki.

4. Masażery prostaty

Są to akcesoria dedykowane panom, ich zakrzywiony kształt ma za zadanie stymulować prostatę. Warto zwrócić uwagę na ich średnicę i długość ponieważ niektóre mogą nie być odpowiednie dla osób początkujących. Uchwyt będzie miłym i przydatnym dodatkiem.

W przypadku wybierania masażerów wyposażonych w wibracje spójrzcie, w którym miejscu zabawka ma wbudowany silnik. Gadżet znajdujący się w lewym górnym rogu grafiki nie będzie zbyt efektywny ponieważ moduł wibracyjny znajduje się nie w części, którą wkładamy do dupki tylko w tej która znajdzie się pod jajkami.

Moja rada: jeżeli zależy nam na mocnych wibracjach wybierzmy zabawkę wyposażoną raczej we wbudowany akumulator niż zasilaną bateriami. Są one droższe ale w 99% przypadków moc wibracji będzie dużo silniejsza. 

Jeżeli nie chcesz kupować zabawki wibrującej, a zależy Ci na mocniejszej stymulacji manualnej wybierz gadżety sztywne. Zabawa z elastycznym masażerem prostaty może nie być aż tak satysfakcjonująca.

3. Korki fetyszowe

Jedni na ich widok odwrócą wzrok z obrzydzeniem, inni na samą myśl będą przebierać nóżkami z podniecenia. Fetysz ma różne oblicza, niektóre napawają lękiem, inne są wręcz tak urocze, że nawet typowa wanilia uśmiechnie się z zainteresowaniem. Poniżej przedstawiam korki w stylu fetish. Ostrzegam, że jest to ułamek tego co można obecnie kupić w sklepach erotycznych. 

1. Ogonki/ Pet Play

Stosowane w Pet Play lub po prostu przy klasycznych zabawach łóżkowych. Pozwalają na chwilę stać się słodkim króliczkiem, niegrzeczną kicią lub uległym psem.

Moja rada: jeżeli zabawka zakończona jest futerkiem nigdy nie wyciągaj jej ciągnąc za ogon! Chwyć za stoper korka i powoli wysuń go z dupki. 

2. Tunele

Korasy z dziurą w środku. Dzięki niej można zajrzeć do środka lub coś tam włożyć. Jeżeli zależy nam na "przepustowości" tunelu butt plug powinien być sztywny. Nie może to być więc zabawka wykonana z miękkiego żelu. 

3. Na kluczyk

Korki do zniewalania dupki! Zamknięty gadżet wprowadzamy do środka, ustawiamy rozpór i zamykamy na kłódkę. Wyjęcie takiego urządzenia bez wcześniejszego zmniejszenia rozporu jest niezwykle trudne i może się wiązać z dużym bólem, dlatego jest to zabawka dla prawdziwych hardkorów oraz osób które naprawdę ufają sobie nawzajem.

I to by było na tyle. W miarę możliwości będę się starała aktualizować ten post, tak abyście byli na bieżąco z nowinkami jakie przyszykowała dla nas branża erotyczna. 

Komentarz (0)

Brak komentarzy w tej chwili
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania